Методи ідентифікації класичних автомобілів

Методи ідентифікації класичних автомобілів

15.06.2023 Off By Yurii Vyhranenko

Часто виникає питання оригінальності та автентичності, особливо у випадку особливо якісних колекційних автомобілів. З цієї причини група компаній FSP, яка належить TÜV Rheinland, уже більше десяти років використовує різноманітні методи ідентифікації класичних автомобілів.

Часто виникає питання оригінальності та автентичності, особливо у випадку особливо якісних колекційних автомобілів. З цієї причини група компаній FSP, яка належить TÜV Rheinland, вже більше десяти років використовує різноманітні методи ідентіфікації класичних автомобілів. 

Магнітооптичне резонансне дослідження, в якості методу ідентіфікації класичних автомобілів

Ідентифікаційний номер транспортного засобу – це ідентифікаційний номер автомобіля, також відомий як номер шасі або VIN. Він назавжди прикріплений до автомобіля в різних точках, зазвичай він вибивається на рамі або кузові. Підробники проводять різноманітні маніпуляції з ідентифікаційним номером: шліфувати, лудити поверхню та вбивати нові цифри та знаки. Іноді окремі цифри вирізають лазером, скручують і знову приварюють. Після всіх цих професійних маніпуляцій, зміни більше не видно неозброєним оком. Однак, оскільки структурні сліди створюються та залишаються в матеріалі, маніпуляції можна виявити застосовуючи магнітооптичне резонансне дослидження. Цей метод  ідентіфікації класичних автомобілів використовують, щоб знову зробити вихідні цифри “видимими”.

Рентген

Зміни в ідентифікаційному номері транспортного засобу також можна побачити на рентгенівському знімку. Цю технологію використовуть, коли номери вибиті у важкодоступних місцях. Крім того, цей метод знову робить зварні шви видимими. Це може допомогти у випадках, коли сам VIN-код або заводський номер не змінювали, а приварювали новий металевий лист, у який потім вбивали змінений номер.

Oldsmobil

Спектральний аналіз

У випадку особливо дорогих транспортних засобів часто навіть варто копіювати частини або цілі автомобілі. Але яким би хорошим не був результат, щойно виготовлений автомобіль або його компоненти не є оригінальними і, перш за все, не з тієї епохи.

За допомогою спеціально відкаліброваного іскрового спектрометра та обширної бази даних можливо визначити період виробництва сталі приблизно до десяти років.

Наприклад, частка супутніх елементів, таких як алюміній або олово, є досить чітким показником терміну виробництва. 

Oldsmobil F36 Sport Coupe

Ультразвукове дослідження

Вимірювання товщини шару фарби на металі тепер є стандартом для всіх професійних оцінювачів транспортних засобів. Технічно пристрої використовують магнетизм металу. Так визначається загальна товщина структури фарби. Однак за допомогою УЗД результат обстеження є набагато більш детальним. Таким чином відображається не лише кількість окремих шарів фарби, але й їх відповідна товщина. Система також працює на пластику, тобто також на бамперах або кузовах зі склопластику. 

Питання про оригінальність, а також про те, чи кузовні та лакофарбові роботи були виконані професійно в минулому, цікавлять не лише власників транспортних засобів, а й страховиків і дилерів.

ЦИТАТА

Стірлінг Мосс

“Якщо Бог хотів, щоб ми ходили пішки то навіщо він дав нам ноги, щоб тиснути на педалі?”

Sterling_Moss
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM