GLOCK P80- історія успіху пістолета 1980-х років

GLOCK P80- історія успіху пістолета 1980-х років

07.09.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Все почалося на початку 1980-х років, коли Міністерство оборони Австрії шукало новий табельний пістолет, який воно позначало як «Pistole 80» або «P80».

“На шляху до досконалості потрібно прийняти кожен виклик”.

Гастон Ґлок, розробник та засновник компанії GLOCK

Гастон Ґлок раніше ніколи не створював пістолет, але разом із командою досвідчених дизайнерів проаналізував пістолети на ринку та в рекордно короткі терміни розробив революційну зброю, створивши нові підходи до дизайну пістолетів та процесів виробництва.

Гастон Ґлок побачив перед собою чітку мету: розробити інноваційний пістолет, який можна було б ефективно виготовляти, простий і безпечний у використанні. З цією метою він заснував Glock Ges.m.b.H. у 1980 році.

Glock P80

На додаток до свого багаторічного колеги- Райнхолда Гіршхайтера, він набрав невелику групу здібних розробників і приступив до реалізації своєї ідеї. Він проаналізував існуючі на ринку пістолети, вивчив їх патенти і негайно залишив позаду традиційні способи дизайну та методи виробництва.

Кредом Гастон Ґлок було: “На шляху до досконалості потрібно прийняти будь-який виклик”. Розробник не хотів вдосконалювати старі стандарти, натомість він хотів створити щось справді нове. І йому це вдалося.

Він не тільки задовольнив вимоги військових, але й перевершив їх, створивши нові підходи до розробки пістолетів і процесів виробництва. Як приклад, одна істотна інновація стала результатом його досвіду використання полімерів у виробництві. Замість металевої ствольної коробки, яка вимагала складного фрезерування, він покладався на свою основну компетенцію та впровадив ствольну коробку, виготовлену за допомогою лиття полімеру під тиском. На той час це був абсолютно новий і сміливий підхід.

Glock P80

У березні 1982 року Гастон Глок представив свої прототипи B1-B5 калібру 9 мм збройним силам Австрії. Пістолет переміг у технічних випробуваннях і став явним переможцем, отримавши назву P80.

Використовуючи інноваційні виробничі процеси, він зміг не тільки суттєво зменшити вагу пістолета, але й оптимізувати його надійність завдяки конструкції пістолета, адже він складався лише з 33 частин.

У роботі пістолета виявилася додаткова перевага: властивості матеріалу полімеру набагато краще поглинали енергію, що вивільнялася під час пострілу, ніж сталь, що призвело до значного зниження сприйняття віддачі для стрілка.

 

Крім того, вирішальним внеском у зручність використання стала абсолютно нова концепція безпеки, яку Гастон Ґлок назвав “Safe Action® System”. Використовуваний донині принцип, складається з трьох незалежно діючих внутрішніх запобіжників і зробив застарілим зовнішній ручний запобіжник, який був поширеним у той час. Тим самим була забезпечена безпечна, проста і надійна робота.

У той же час така конструкція вирішила серйозну проблему зі звичайними пістолетами. Під час випробувань на падіння ці пістолети зазнавали ненавмисних розрядів, що могло призвести до серйозних травм користувачів. Подібні випадки стрільби були обмежені новою конструкцією пістолета GLOCK.

З 1982 по 1984 рік збройним силам Австрії було поставлено понад 25 000 пістолетів Gen1. Інші військові та поліцейські сили незабаром виявили інтерес до інноваційного пістолета, який було перейменовано на GLOCK 17.

Згодом історія всесвітнього успіху невпинно йшла своїм вражаючим курсом, і 20-мільйонний пістолет GLOCK був проданий у 2020 році. Гастон Глок не лише зробив революцію у світі пістолетів своїм легендарним винаходом, але й зумів створити бренд GLOCK як лідера світового ринку поле пістолетів.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM