Виробники та пакувальники автозапчастин. Майже довідник. Частина 1.

Виробники та пакувальники автозапчастин. Майже довідник. Частина 1.

20.01.2022 Off By Yurii Vyhranenko

В сучасному світі автовиробники замовляють виготовлення більшості окремих запасних частин і цілих агрегатів у сторонніх компаній. А самі, по суті, займаються лише великовузловою збіркою (в англійській мові має абревіатуру SKD - semi knocked down, що можна перекласти як "напіврозібраний"). 

Таким чином, справжніми виробниками деталей є інші заводи, а не сам автовиробник. Як правило, між двома компаніями укладається договір, відповідно до якого на кожну випущену деталь ставиться клеймо (або інший підтверджуючий знак) безпосереднього виробника машини. І такі деталі звуться «оригінальними».

А ось ці ж самі деталі ідентичні за характеристиками і якістю, але без згаданого клейма, які завод може виробляти і для продажу маючи лише маркування власного бренду, будуть називатися «аналогами». При цьому їх вартість набагато дешевше, ніж з маркуванням заводу-виробника автомобіля.

Однак виробники запчастин діляться на дві категорії. Перша – це компанії, які випускають і пропонують свої деталі автоконцернам або відразу на ринок запчастин (так званих aftermarket). Інша категорія – займається не тільки випуском, але і упаковкою зроблених іншими виробниками, але під своєю маркою. Як правило, це фірми які надають запчастини відразу на кілька ринків (наприклад європейський і азіатський), але мають своє виробництво лише на одному з них. Але ще є і третій вид підприємств, які збирають одні й ті ж деталі різних виробників, і пакують в коробки під власним брендом. Тому в підсумку можна виділити два типи підприємств ринку запчастин- виробники і пакувальники.

bmw-hydrogen-electric-powertrain_3

Прямі виробники, як вже стало зрозуміло, виробляють і поширюють запчастини самостійно. Пакувальники ж розміщують замовлення на різних заводах по всьому світу (в основному, в Китаї), після чого продають їх під своїм ім’ям. У другому випадку, як правило, відбувається покупка «кота в мішку». Тобто, це може бути деталь від іменитого бренду, а може і бути якесь китайське барахло. Тому корисно знати компанії «в обличчя», щоб не купувати неякісні автозапчастин в красивій упаковці і з легендою про саму компанію. 

Хто є хто?

А ось тепер то, розглянемо хто є хто насправді, і чого не видно по назві фірми. Охарактеризуємо так би мовити фірми, що дуже часто на слуху у автовласників і ознайомимо з виробництвом автозапчастин. Розповімо вам хто ж насправді сам випускає, а хто тільки загортає в красиву обгортку відверте лайно.

Список довгий, та можливо, не повний, так як постійно виникають нові пакувальники запасних частин до легкових автомобілів, й до того ж я брав до уваги бренди представлені на ринку в основному тільки України (як офіційно так і в “сіру”). Список подано в алфавітному порядку, а задля зручності стаття розбита на 3 частини.

A- K

ABE

ABE- польський виробник деталей автомобільної гальмівної системи. Може похвалитися досить високою якістю продукції і низьким відсотком браку. Продукція також має сертифікат стандарту ECR-90.

Причин популярності бюджетної продукції ABE три: низька ціна, прийнятна якість, відсутність підробок. У плані геометрії запчастини повністю відповідають оригінальним автомобільним гальмах. Варто відзначити, що гальмівні колодки ABE відрізняються високою м’якістю. Вони сумісні практично з усіма бюджетними дисками, що дає автолюбителям можливість придбати і встановити недорогі компоненти гальма на свій транспортний засіб.

Akitaka

AKITAKA- це російська компанія- пакувальник . Як правило, на коробках з запчастинами завжди пишуть, що деталь зроблена на території Японії, Китаю або навіть Бангладешу. Однак заснована вона в росії, там же знаходяться її виробничі потужності. Що стосується якості деталей, – це “саме дно”, адже жодна їх запчастина, як правило, не стає без доопрацювання напилком! Дякуваті богу, на нашому ринку їх давно нема.

ASVA

ASVA- пакувальник, що реалізує деталі відверто низької якості. Тому до покупки вони не рекомендовані.

Allied Nippon

Allied Nippon- популярний японський концерн, який спеціалізується, головним чином, на випуск елементів гальмівної системи автомобілів.

AISIN

AISIN- японський виробник водяних помп і іншої продукції. Є офіційним постачальником водяних помп для автомобілів TOYOTA (концерн TOYOTA є співвласником згаданої компанії). Крім «Тойоти» компанія поставляє свої деталі для комплектації наступних машин: Audi, BMW, Chrysler, Ford, GM, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Volvo. Виробляє елементи трансмісії (43% збуту), гальмівних систем (20% збуту), кузовні деталі (18% збуту), компоненти автомобільних двигунів (10%).

AUTOWELT

AUTOWELT. Тут коментарі аналогічні до попереднього бренду. Це відвертий «Китай», з німецькою назвою, причому дуже низької якості. Не варто купувати ні за яких обставин.

ATE

ATE- виробник якісних гальмівних колодок для машин. Якість виробів на висоті. Це підтверджується в тому числі тим фактом, що концерн VAG встановлює такі колодки на випущені з конвеєра машини за замовчуванням.

AVA

AVA- це виробник запчастин, зокрема елементів систем охолодження – радіаторів двигуна і радіаторів кондиціонера. Відрізняється цілком прийнятною якістю і невисокою ціною. Деталь встає замість штатної без проблем, отже рекомендовано до покупки.

BILSTEIN

BILSTEIN- це виробник амортизаторів і їх окремих елементів. Торгова марка утворилася в результаті відділення від згаданої вище FEBI. Якість випущених амортизаторів дуже висока.

BOSCH

Компанія BOSCH, мабуть найвідоміша у всьому світі торгова марка. Концерн виробляє найрізноманітніші деталі для автомобілів – свічки запалювання, датчики, різну електроніку і так далі. Оригінальні запчастини дуже якісні і служать довше терміну, на який поширюється гарантія. Однак на ринку багато підробок, в тому числі китайських. Тому перевіряйте достовірність покупки.

BREMBO

BREMBO- одна з найстаріших в світі компаній, що займається випуском гальмівних систем і її окремих елементів. Раніше її репутація і якість деталей не викликали ні в кого сумнівів. Однак в даний час випуск товарів, що відносяться до бюджетного сегменту, перенесено на територію Китаю.  Якщо ж говорити про продукцію з більш дорогого сегменту (наприклад, для спортивних автомобілів або машин бізнес-класу), то їх якість не змінилась, тобто є відмінною. Однак коштують такі системи відповідно.

CORTECO

CORTECO- ця компанія є одночасно і пакувальником і безпосереднім виробником. Наприклад, вона упаковує в свої коробки сальники NOK. Однак випускає і власні сальники під своїм брендом. Клієнтами цієї компанії є наступні автовиробники: Toyota, Mercedes, RENAULT, SUZUKI, VOLVO, автомобілі, що випускаються автоконцерном VAG, а також інші французькі автовиробники. Серед оригінальної продукції цієї компанії можна зустріти демпфера і опори на двигун. Таким чином, продукція CORTECO рекомендована до покупки, якість буде на належному рівні.

CTR

CTR- компанія- виробник , що займається розробкою і виробництвом елементів підвіски для різних корейських машин. Якість деталей хороша.

DBA

DBA– це маловідомий, проте дуже хороший виробник гальмівних дисків з Австралії. Їхня продукція має високу якість. В Україні не зустрічав. Проте, може надходити до нас з ОАЕ чи Європи.

DENSO та NGK

DENSO і NGK. Це два найвідоміших в світі виробника свічок і електроустаткування для автомобілів. Їхня продукція, особливо свічки, встановлені на величезну кількість машин в усьому світі. Зокрема, DENSO є офіційним постачальником свічок запалювання для наступних автовиробників: Toyota, Mazda, Nissan, Honda, Ford і багатьох інших. Оригінальні запчастини дуже якісні, але на ринку багато китайських підробок, причому вони зроблені досить добре, тому часом відрізнити підробку дійсно складно. Також підробляють їх високовольтні дроти. Тому перед покупкою поцікавтеся, за якими критеріями можна відрізнити підроблені свічки DENSO від оригіналу.

DEPO

DEPO- відомий виробник фар і комплектуючих до них. Оригінальна продукція дуже якісна. Однак проблема полягає в наявності підробок, в основному, з Китаю, що псує репутацію згаданої торгової марки. Але якщо вам вдасться купити оригінал, то ви не пошкодуєте про це.

DELPHI

DELPHI- виробник , який займається випуском в тому числі компресорів кондиціонера і датчиків кисню. Їх же компанія офіційно поставляє для установки на автомобілі Toyota. Вся оригінальна продукція відрізняється високою якістю.

ELRING

ELRING- компанія, яка займається випуском гумотехнічних деталей, в тому числі прокладок. Оригінальні деталі досить якісні, але дуже часто зустрічаються підробки.

FAG та INA

FAG/ INA- це європейські виробники підшипників , що входять в концерн Schaeffler Group. Останній входить у світову трійку лідерів по виробництву найрізноманітніших підшипників. У зв’язку з цим зустрічається дуже багато підробок, в тому числі неякісних. Тому при покупці необхідно ретельно перевірити як оригінальність самого виробу, так і репутацію продавця.

FEBEST

FEBEST- ще один китайський пакувальник. Якість низька. Однак справедливості заради варто відзначити, що компанія намагається зайняти якомога більшу нішу на ринку за рахунок ціни та трохи кращої якості, в порівнянні до найгірших показників.

FEBI

Febi, він же Febi Bilstein JR. – великий виробник і пакувальник автозапчастин. Кількість найменувань товарів німецької компанії перевищує 30 тисяч. Якість кожного товару було підтверджено сертифікатом DIN ISO 9002, а також перевірено незалежною асоціацією TUV. Рядовим автолюбителям компанія відома саме за широкий асортимент недорогих запчастин.

FERODO

FERODO- виробник високоякісних елементів гальмівної системи.

GATES

GATES- знаменитий виробник ременів , в тому числі ременів ГРМ з роликами і ременів приводних агрегатів. Що стосується роликів-підшипників, то найчастіше в комплекті йдуть ролики, випущені під торговою маркою NT / SNR. Якість на висоті, приблизно порівнянне з відомим виробником Contitech.

HDK

HDK- японська компанія відома, головним чином, виготовленням оригінальних шарнірів кутових швидкостей (шрусів) для японських автомобілів. Також в асортименті продукції, що випускається є пильники, напіввісі, кільця, мастильні матеріали та інші дрібні деталі, пов’язані зі шрусамі. Запасні частини хоч і не є оригінальними, але за якістю їм повністю ідентичні.

Hans Prise

Hans Prise- це класичний «пакувальник» . Причому проблема полягає в тому, що пакують вони як досить якісні деталі, так і відвертий брак. Тому їх покупка – це як гра в «рулетку». Отже, при можливості від покупки цього бренду краще відмовитися.

Izumi

Izumi- японський виробник. Однак його асортимент включає, крім деталей поршневої групи (безпосередньо поршні і гільзи) елементи приводу, зокрема, напіввісі, шруси, а також прокладки, сальники і ущільнення.

Якість деталей Izumi цілком хороша, тому вони можуть використовуватися як заміна аналогів. На жаль на ринку України цей виробник зустрічається не часто. Однак якщо вам вдалося знайти оригінальну деталь, то можете сміливо її брати, вона напевно проходить довше свого гарантійного терміну.

JP Group

JP Group- пакувальна компанія , чиї потужності розташовані в різних країнах – Туреччина, Росія, Китай, США і інші. Замовляють найрізноманітнішу продукцію і для різних автомобілів. Що стосується якості деталей, то воно залежить від конкретного заводу. В цілому ж, цілком прийнятне для невисокої ціни. Тому за умови оригінальності цілком можна купувати.

JC Premium

Польський бренд. Виробництво в Польщі та Китаї. Дуже бюджетний варіант за якістю та ціною. В основному це фільтра та деякі гальмівні колодки.

JAPAN PARTS, JAPAN CARS, NIPPARTS

JAPAN PARTS, JAPAN CARS, NIPPARTS- три приблизно однакових пакувальники деталей різних торгових марок і різного же рівня якості. Знаходяться на території Китаю. Разом вказані в тому числі тому, що у них навіть артикульні номери запасних частин часто однакові, і відрізняються лише першою літерою або наявністю пробілу. В основному, якість трохи вище відвертого браку, як у Akitaka, але нижче середнього. Реалізують різні дрібні витратні матеріали- фільтра, втулки, пильники, простеньку електроніку. Такий товар можна рекомендувати тим, хто хоче заощадити. Але, швидше за все, такі деталі не проходять і половини належного їм терміну.

KAYABA

Всесвітньо відомий японський виробників амортизаторів. В оригіналі якість їх виробів вище всяких похвал, і експлуатуються такі амортизатори дуже довго, навіть в умовах вітчизняних доріг. Найчастіше ці амортизатори встановлюють в якості оригінальних на багато південнокорейських машин. Недолік полягає лише в тому, що з кожним роком ціна на продукцію стає все вище.

KOYO

KOYO- японська компанія- виробник, що випускає наступну продукцію: підшипники, системи, управління, елементи трансмісії, а також верстати. Компанія JTEKT Corporation (так тепер вона називається) була утворена в результаті злиття Koyo Seiko Co., Ltd. і Toyoda Machine works, Ltd., і в даний час перераховані вище деталі реалізуються для багатьох азіатських машин, зокрема, для «Тойота».

KOYORAD

KOYORAD- японський виробник радіаторів охолодження двигуна, АКПП, кондиціонера. Якість на висоті.

KNECHT

Всесвітньо- відомий виробник автомобільних фільтрів, високої якості

Продовження читайте в Частині 2

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM